NFL Playoffs
Oakland at Houston, 4;35 p.m.
Detroit at Seattle, 8;15 p.m.
---
NHL
Winnipeg at Buffalo, 1 p.m.
Tampa Bay at Philadelphia, 1 p.m.
Minnesota at Los Angeles, 4 p.m.
Edmonton at New Jersey, 7 p.m.
Boston at Florida, 7 p.m.
N.Y. Rangers at Columbus, 7 p.m.
Washington at Ottawa, 7 p.m.
Montreal at Toronto, 7 p.m.
N.Y. Islanders at Arizona, 8 p.m.
Dallas at St. Louis, 8 p.m.
Vancouver at Calgary, 10 p.m.
Detroit at San Jose, 10;30 p.m.
---
AHL
Tucson at San Jose, 4;15 p.m.
Rochester at Toronto, 5 p.m.
Rockford at Grand Rapids, 7 p.m.
Utica at Hershey, 7 p.m.
St. John's at Syracuse, 7 p.m.
Albany at Lehigh Valley, 7;05 p.m.
Providence at Springfield, 7;05 p.m.
Binghamton at W-B/Scranton, 7;05 p.m.
Charlotte at Chicago, 8 p.m.
Iowa at Manitoba, 8 p.m.
Cleveland at Texas, 8 p.m.
San Antonio at San Diego, 10 p.m.
Milwaukee at Stockton, 10;30 p.m.
---
NBA
New York at Indiana, 7 p.m.
New Orleans at Boston, 7;30 p.m.
Denver at Oklahoma City, 8 p.m.
Toronto at Chicago, 8 p.m.
Utah at Minnesota, 8 p.m.
Atlanta at Dallas, 8;30 p.m.
Charlotte at San Antonio, 8;30 p.m.
Detroit at Portland, 10 p.m.
--
OHL
Kingston at Ottawa, 2 p.m.
Guelph at Flint, 7 p.m.
Niagara at Hamilton, 7 p.m.
North Bay at Peterborough, 7:05 p.m.
Erie at Saginaw, 7:05 p.m.
Sudbury at Sarnia, 7:05 p.m.
Sault St. Marie at Barrie, 7:30 p.m.
Windsor at Owen Sound, 7:30 p.m.
--
GOJHL
Kitchener at Cambridge, 7 p.m.
Waterloo at Elmira, 7:30 p.m.
Stratford at Guelph, 7:30 p.m.
--
PJHL Pollock Division
Hanover at Goderich, 7:30 p.m.
Wingham at Walkerton, 8:20 p.m.
Mitchell at Mount Forest POSTPONED
--
WOAA Senior Hockey
Shallow Lake at Elora, 7:30 p.m.
Shelburne at Lucknow, 7:30 p.m.
Mapleton Minto at Saugeen Shores, 7:30 p.m.
Tavistock at Tillsonburg, 7:30 p.m.
Clinton at Milverton, 8:30 p.m.
--
Forest Silver Stick
1:05 PM in Forest, Shelburne Wolves vs. Minto Mad Dogs 1:05 PM in Thedford, Bowling Green Ice Cats vs. Stayner Cyclones 2:15 PM in Thedford, North Middlesex Stars vs. West Grey Warriors 2:30 PM in Forest, Centre Hastings Grizzlies vs. Toledo Cherokee 3:25 PM in Thedford, 4th In Group vs. 1st In Group 41 4:00 PM in Forest, Shelburne Wolves vs. Lambton Shores Predators 4:50 PM in Thedford, 4th In Group vs. 1st In Group 5:30 PM in Forest, Lucan Irish vs. Minto Mad Dogs 6:00 PM in Thedford, 3rd In Group vs. 2nd In Group 6:55 PM in Forest, 3rd In Group vs. 2nd In Group
--
Mooretown Silver Stick
12:30 PM MSC N Port Dover Pirates vs. Campbellford Colts 12:30 PM MSC S Seaforth Stars vs. South Bruce Blades 2:00 PM MSC N Beverly Bandits vs. Lucknow Sepoys 2:00 PM MSC S South Kent Chiefs vs. Cayuga Stars 3:30 PM MSC N Listowel Cyclones vs. Mooretown Jr. Flags 3:30 PM MSC S Lincoln Blades vs. Ayr Flames 5:00 PM MSC N Woolwich Wildcats vs. Bradford Bulldogs 5:00 PM MSC S Erie North Shore Storm vs. New Hamburg Huskies 6:30 PM MSC N Hespeler Shamrocks vs. Amherstburg Stars 6:30 PM MSC S Ennismore Robert Young Construction vs. Scarborough Young Bruins 8:00 PM MSC N Ajax Knights vs. Toronto Colts 8:00 PM MSC S Humberview Huskies vs. Whitby Wildcats 9:30 PM MSC N SF4 vs. SF1 9:30 PM MSC S SF3 vs. SF2